CZ_002 CZ_003 CZ_004 CZ_005 CZ_006 CZ_007 CZ_008

Společnost HaS Lanškroun s.r.o.

založená v roce 1990, se opírá o 70 let tradice elektronické výroby ve zdejším regionu.
Její zkušený tým především vyrábí, kooperuje a poskytuje služby v oboru pasivních elektronických součástek. Vedle toho podporuje výrobní operace u zákazníků konstruováním a výrobou speciálních zařízení.
Domácí i zahraniční obchodní partneři společnosti HaS Lanškroun s.r.o. oceňují moderní technologie, technologické inovace a neustálý důraz na kvalitu a přizpůsobení se potřebám zákazníků.

Hlavní aktivity naší společnosti jsou:

  • dodávky rezistorů a senzorů pro povrchovou montáž, dodávky výkonových rezistorů
  • konstrukce a výroba strojů, měřicích přístrojů a přípravků pro elektrotechnickou výrobu
  • balení součástek SMD do blistrové pásky a součástek s axiálními nebo radiálními vývody do papírové pásky
  • stříhání a tvarování drátových vývodů součástek
  • dodávky pasivních elektronických součástek
  • výroba přesných dílů, například kontaktů
  • pokovování plastových nebo keramických povrchů ve vakuu
  • logistické služby


Vyrábíme spolu s vámi.
Máte u nás své další pracoviště.
Jsme váš dobrý výrobní partner.
Vaše nové úkoly jsou naší příležitostí.


Společnost HaS Lanškroun s.r.o. sídlí ve vysoce průmyslové oblasti v malém městě Dolní Čermná 9 km od města Lanškrouna.
Město Lanškroun ve východních Čechách se svým okolím je už více jak půl století střediskem výroby pasivních elektronických součástek se všemi podpůrnými obory. Má 10 tisíc obyvatel, ale zároveň 6000 pracovních míst v oborech elektronika, výroba strojů, výroba přesných nástrojů a související výroba kovových a plastových dílů pro nejnáročnější aplikace. Dvě ze zdejších firem dosahují více jak dvacetiprocentní podíly na světovém trhu, jedna z nich dodává pro kosmický průmysl.

View the embedded image gallery online at:
http://hasdc.cz/index.php/cs/o-nas#sigProIdfec4fb253c

Společnost  HaS Lanškroun s.r.o. považuje za svůj závazek věnovat se i historii techniky.
V  roce 2009 otevřela Muzeum historických rádií a elektronických součástek, umístěné v jedné ze svých budov. Najdeme zde přibližně 200 pečlivě restaurovaných rádií z období od dvacátých let minulého století až do začátku éry polovodičů na pokraji sedmdesátých let. Většina přijímačů je dodnes schopná provozu. Podstatnou částí muzea se stane nyní intenzivně shromažďovaná sbírka elektronických součástek. Ta se soustřeďuje na výrobky tehdy hlavního československého výrobce pasivních součástek – firmy TESLA Lanškroun. Ta byla od roku 1945 do začátku tohoto století téměř monopolním výrobcem rezistorů, potenciometrů, kondenzátorů, tlumivek a dalších součástek a rovněž i hybridních integrovaných obvodů, s řadou podpůrných výrob jednoúčelových strojů, nástrojů, dílů pro součástky atd.
Dodnes navazuje rozsáhlý průmysl součástek, strojů a nástrojů v oblasti města Lanškrouna na tradici a zkušenosti této nyní již zaniklé firmy.

View the embedded image gallery online at:
http://hasdc.cz/index.php/cs/o-nas#sigProIddb83491890

air-jordan-4-retro-cement-x-new-era-chicago-bulls-sneaker-hook-up-hat | Latest Nike Air Force 1 Shadow Trainer Releases & Direct Drops , IetpShops , nike air zoom strong unintelligible rose gold